Переваги порошкового пожежогасіння:
- співвідношення ціна якість
- висока ефективність гасіння
- використовується за досить низьких температур
Автоматична система порошкового пожежогасіння призначена для своєчасного автоматичного виявлення джерела пожежі, передавання сигналу на центральний пульт, а також для локалізації та гасіння пожежі.
Принцип дії установки порошкового пожежогасіння полягає в тому, що безпосередньо в зону горіння подається дрібнодисперсний порошковий склад. За допомогою установки порошкового пожежогасіння можна ліквідувати об’ємну, локальну за площею і за обсягом пожежу.
Відповідно до нормативних документів протипожежної безпеки автоматичні порошкові системи пожежогасіння встановлюються в:
- адміністративних і громадських будівлях, виробничих і складських приміщеннях;
- у приміщеннях із технологічними процесами та
- електроустановках до 1000В;
- кухні, варильні поверхні;
- АЗС і сховища нафтопродуктів;
- кабельні тунелі.
Види автоматичних установок порошкового пожежогасіння
- автоматичні установки, які в разі виявлення пожежі подають сигнал на запуск системи;
- установки пожежогасіння з ручним запуском – подача сигналу на автоматичне гасіння пожежі подається вручну, безпосередньо з центрального пульта;
- автономні установки порошкового пожежогасіння – виявлення пожежі та подача порошкової речовини, що гасить, здійснюється незалежно від будь-яких зовнішніх джерел живлення.
Автоматичні установки порошкового пожежогасіння – це одні з найдешевших установок, які застосовуються в системах пожежної безпеки. Проте порошковий склад є хімічно активним і може призвести після локалізації пожежі до корозії металу, до деформації пластику і деструкції паперу, гуми та інших матеріалів. Крім того, порошкова речовина чинить негативний вплив на людину, тому до увімкнення установки порошкового пожежогасіння в обов’язковому порядку необхідно провести евакуацію людей з об’єкта.
Порошкове пожежогасіння – це вид гасіння пожежі мінеральними солями. Використовується для гасіння специфічних пожеж. Вважається одним із найдоступніших засобів за ціною та ефективністю усунення вогнища загоряння. Особливість порошкового гасіння в простоті монтажу та автономності роботи. Установка рекомендується в тих випадках, коли потрібно загасити пожежу на великій площі. Можна використовувати, як усередині будівлі, так і на вулиці.
Чому вигідно замовити порошкове пожежогасіння в Києві
Гнучкість в організації протипожежної безпеки тут відіграє головну роль. Особливість полягає в наявності безлічі обладнання для різних цілей замовника. Починаючи зі звичайних порошкових вогнегасників, закінчуючи автоматичними модулями та агрегатними установками.
Переваги систем порошкового вогнегасіння:
- Доступна вартість обладнання.
- Простота в монтажі та налаштуванні.
- Висока ефективність під час гасіння пожежі.
- Нешкідливість для людського організму.
Чому краще купити систему порошкового пожежогасіння
Будь-яке обладнання для гасіння пожеж повинно відповідати призначенню і демонструвати ефективність у роботі. За цими критеріями вибору вогнегасна здатність порошкових систем дуже висока:
- Максимальне охолодження зони горіння. Крім розпилюваної хмари, що має низьку температуру, солі, що містяться в складі порошку, здатні охолоджувати місце горіння завдяки реакції з вогнем.
- Ефективне витіснення кисню з середовища горіння. Під час потрапляння на палаючі матеріали, під високою температурою створюється порошковий шар. Саме він локалізує вогнище загоряння.
- Висока щільність порошкової хмари, що розпилюється. Відстань між частинками, що розпилюються, дуже маленька. Що не дає полум’ю перекинутися на інші об’єкти в місці пожежі.
Де використовується порошкове гасіння пожежі в Україні
Порошкове пожежогасіння рекомендується використовувати на тих об’єктах, де неможливо задіяти піну або воду. Як правило, це технічні та виробничі приміщення, де є можливість пошкодити обладнання або влаштувати коротке замикання в електромережі:
- Склади зберігання легкозаймистих рідин або вибухонебезпечних речовин.
- Виробничі підприємства з виготовлення добрив, хімічних препаратів, ліків.
- Цехи виробничих підприємств, де присутні верстати та електроапаратура.
- Склади ПММ і заправні станції.
- Бібліотеки, архіви, сховища, де присутнє завдання зберегти цілісність вмісту на об’єкті.
- Приміщення з телекомунікаційним обладнанням. Серверні, АТС, студії, дата-центри.
Види систем порошкового пожежогасіння
У розрізі професійної діяльності людини і потреби в забезпеченні пожежної безпеки на об’єкті, системи пожежогасіння можна розділити на 3 базові категорії:
- Система автономного пожежогасіння. Вважається найкращим рішенням для невеликих площ, де є потреба швидко локалізувати осередок загоряння. Система може бути автоматичною і керованою. У першому випадку гасіння пожежі відбувається під час нагрівання корпусу датчика до встановленої температури. Другий варіант обладнаний системою сповіщення, яка передає інформацію на пульт управління. Запуск системи порошкового пожежогасіння ініціює людина.
- Модульна система. Складається з декількох установок (їх може бути пара, десятки або сотні). Використовується таке обладнання для монтажу на великих площах. Модулі можуть спрацьовувати окремо, в групі або всі одразу – залежить від потреби замовника.
- Агрегатна система порошкового пожежогасіння. Замовити в Києві установку зручно для великих підприємств, де потрібен повний контроль над об’єктом у плані пожежної безпеки. Ціна монтажу висока, а ось обслуговування допомагає заощадити фінанси. Система являє собою зв’язку між розпилювачами (дренчери або спринклери) і резервуаром для зберігання вогнегасного засобу.
До кожного виду порошкового пожежогасіння застосовні способи гасіння, які мають відмінності за функціональністю та ефективністю:
- Локальне пожежогасіння. Це коли обладнання використовується для забезпечення пожежної безпеки в невеликій частині приміщення. Вважається найкращим рішенням для гасіння пожежі в тих місцях, де ризик виникнення пожежі дуже великий. І є необхідність у збереженні товароматеріальних цінностей.
- Поверхневе пожежогасіння. Встановлюється частіше на складах, де для зберігання ТМЦ використовують стелажі. Особливість цієї системи в розпиленні порошку над горизонтальними поверхнями.
- Об’ємне порошкове пожежогасіння. Класичний варіант, що підходить для більшості замовників. Захисту від пожежі піддається все приміщення, де встановлено обладнання. Як варіант, використовується на вулиці для гасіння окремо розташованих об’єктів або будівель.
Проектування системи порошкового пожежогасіння в Україні
Особливість встановлення системи порошкового гасіння пожежі в тому, що є звід вимог, який регламентується державними службами, що перевіряють. Крім монтажу присутні вимоги до організації процесу евакуації та локалізації вогню. Так звана “інтеграція” вимагає виконання алгоритму дій, які включають в себе:
- Якщо є ліфти, то вони повинні автоматично опуститися вниз і розкрити двері.
- Потрібна присутність шахт видалення диму (вони відкриваються під час пожежі).
- Автоматичне вимкнення всіх систем вентиляції та кондиціонування повітря.
- На шляху евакуації мають бути двері з системою контролю доступу (під час пожежі вони автоматично відчиняються).
Вирішили замовити порошкове пожежогасіння в Києві (Україні) і цікавить мінімальна ціна – звертайтеся в компанію KaboGroup. Маючи досвід у забезпеченні пожежної безпеки на різних типах об’єктів, підприємство гарантовано впорається із завданнями будь-якої складності. Крім правильного монтажу, замовник отримає повний пакет документів, який закриє питання щодо всіх перевірок з боку контролюючих органів.