Переваги:

Ефективність.

За статистикою, АОС – аерозолеутворювальні суміші – володіють неперевершеною ефективністю відносно інших, проявляючи чудові вогнегасні властивості швидко та в точній відповідності з поставленим завданням.

Універсальність.

Багато в чому популярність аерозольних установок завдячує можливості використовувати їх там, де інші не зможуть працювати, зокрема, йдеться про приміщення з електрообладнанням, що перебуває під напругою.

Легкість у монтажі.
Багато в чому популярність аерозольних установок завдячує можливості використовувати їх там, де інші не зможуть працювати, зокрема, йдеться про приміщення з електроустаткуванням, яке перебуває під напругою.

КРОКИ ВСТАНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ

Аерозольне пожежогасіння

Одними з найефективніших на сьогодні визнано системи аерозольного пожежогасіння, призначені для гасіння пожеж твердих речовин і рідин. В основі дії цієї системи лежить властивість деяких видів аерозолів блокувати процес горіння шляхом пригнічення ланцюгових реакцій у зоні вогняного горіння.

Системи аерозольного пожежогасіння використовують для здійснення протипожежного захисту та забезпечення безпеки таких об’єктів, як:

  • Офісні приміщення, лабораторії, адміністративні будівлі
  • Трансформаторні підстанції
  • Кабельні тунелі та приміщення з електрообладнанням
  • Криті автостоянки, гаражі
  • Житлові багатоповерхові або приватні будинки, дачі
  • Громадські транспортні засоби
  • Електроустановки понад 1000В
  • Серверні

Важливою рисою аерозольних систем є їхня екологічність. Завдяки складу та методиці дії АОС не шкодять навколишньому середовищу, не залишають свого негативного екологічного сліду і не є небезпечними для здоров’я людини. До всього іншого, порошок, який осідає на предмети побуту і техніку внаслідок спрацьовування аерозольної системи пожежогасіння, досить легко відмивається, не залишаючи після себе ні запаху, ні інших наслідків.

Аерозольне пожежогасіння – що це таке

Аерозольне пожежогасіння – це різновид засобів для ліквідації пожежі на основі речовин, здатних перетворюватися в густий дрібнодисперсний туман. Процес гасіння вогню відбувається за рахунок витіснення кисню з середовища горіння. Причому, дуже швидко і зі 100% ефективністю.

 

Порівняно з іншими засобами об’ємного гасіння пожеж, аерозолі мають максимальну вогнегасну здатність. Системи аерозольного пожежогасіння нерідко називають аерозольними генераторами. Значення назви зрозуміле – обладнання генерує всередині себе газ, який поширюється під час пожежі у вигляді аерозолю.

 

Особливість аерозольного пожежогасіння в тому, що для досягнення заявленої ефективності потрібна герметичність приміщення, де розташоване осередок загоряння. Дуже важливо перекрити приплив повітря ззовні. Інакше втрачається сенс використання цього виду гасіння пожежі.

 

Як працює аерозольне пожежогасіння

Устаткування містить у собі суміш на основі солей і не горючих речовин. Може містити воду або азот. Робота аерозольної системи пожежогасіння відбувається завдяки невеликому вибуху всередині конструкції. Унаслідок нього утворюється щільна хмара диму, яка подається із сопла пристрою назовні. Швидкість поширення цього туману настільки висока, що кисень з місця горіння усувається за лічені секунди.

 

Струмінь, що гасить, має високу температуру, здатну зупинити ланцюгові реакції в осередку займання. Додатково туман, що осідає на поверхню, створює найтонший захисний шар у вигляді порошку, який перешкоджає утворенню полум’я.

 

Як влаштована система аерозольного пожежогасіння

Поряд із високою ефективністю, обладнання можна назвати одним із найскладніших у плані внутрішнього устрою. Але це не робить систему дорогою за ціною і незручною з монтажу. Навпаки, модуль не потребує підключення до трубопроводів, може працювати в автономному режимі або запускатися з пульта дистанційного керування. Останній варіант вельми зручний, бо може інтегруватися в систему пожежної сигналізації. Відповідно, надавати більше можливостей під час пожежі.

 

Пристрій має всередині металеву ємність, у якій міститься горюча суміш. Товщина стінок у такого резервуара велика – ємність має витримувати підвищений тиск усередині. Для збереження цілісності резервуара, він нерідко доповнюється пасивним охолодженням у вигляді ребер. До цієї ємності з робочою речовиною підведений піропатрон із запалом і зарядом. Як варіант, для віддаленого управління, використовується електричний запал. При подачі іскри, заряд детонує суміш, що міститься всередині ємності. Результат – через сопла випускається вогнегасна хмара диму.

 

Які бувають установки аерозольного пожежогасіння

Купити обладнання в Києві з аерозольною системою гасіння пожежі може бути складно. Проблема полягає у великій кількості пропозицій, що мають відмінність за внутрішнім облаштуванням, габаритами і способом ліквідації пожежі. Найбільш популярними рішеннями вважаються такі види обладнання:

 

  • Установки з інжекторним охолодженням. Це система спрямованої дії (у вигляді гармати).
  • Обладнання з контактним охолодженням. Класичне виконання системи аерозольного гасіння.
  • З лабіринтовим охолодженням. Має хорошу потужність струменя.
  • З повітряним охолодженням. Використовується активна або пасивна система охолодження.
  • Установка автономного застосування. Користується попитом у малому бізнесі та побуті.
  • Обладнання оперативного застосування. Використовується пожежними розрахунками для ліквідації пожежі в невеликих технічних приміщеннях.

Чому краще замовити аерозольне пожежогасіння в Києві

Установки легко монтуються, не вимагають специфічного обслуговування і не завдають шкоди навколишньому середовищу. А ще, важливий фактор – це відносно низька ціна. Системи аерозольного пожежогасіння можна купити в різних варіаціях, запропонованих десятками виробників. І що цікаво, речовини, що містяться всередині обладнання, практично не впливають на вартість. Ціноутворення більше залежить від обсягу ємності.

 

При усуненні слідів пожежі немає потреби використовувати спеціальні засоби для очищення. Все вирішується звичайним миттям засобами з неагресивним середовищем. До переваг можна додати умови експлуатації аерозольних систем пожежогасіння. Обладнання можна використовувати за низьких температур і підвищеної вологості навколишнього середовища.

 

Якщо згадати недоліки, то обладнання не універсальне в застосуванні. Крім доцільності встановлення є ще вимоги контролюючих органів. Були випадки, коли автоматичні аерозольні установки пожежогасіння самостійно запускалися. Але це пов’язано з невмінням “фахівців” встановлювати і налаштовувати систему пожежогасіння.

 

Де купити систему аерозольного пожежогасіння в Україні

 

З огляду на специфіку обладнання, самостійне придбання подібних засобів пожежогасіння вважається недоцільним. До організації пожежної безпеки треба залучати профільних фахівців. Причому таких, які зможуть правильно розрахувати, підібрати і встановити обладнання. І не можна забувати про норми ДБН, ГОСТ, СНиП, ДСТУ-EN тощо. Адже під час перевірки об’єкта контролюючими органами в пріоритеті буде не зручність в експлуатації, а нормативно-правова база. Бажаєте замовити монтаж систем аерозольного пожежогасіння в Україні – зверніться в компанію KaboGroup.

 

Агентство пожежної безпеки ТОВ “Кабо Груп” має у своєму штаті пожежників, інженерів, юристів, які завжди вирішать поставлені замовником завдання. Найкраще рішення – це замовлення послуги з пожежної безпеки під ключ. Можливі варіанти індивідуального монтажу, сервісного обслуговування, отримання експертизи. Довірте свій вибір професіоналам і ніколи не пошкодуєте про таке взаємовигідне партнерство.

На всі види робіт із протипожежної безпеки в обов'язковому порядку надається гарантія від 1 до 10 років

null
Термін гарантії залежить від типу матеріалу, що використовується, і способу захисту.

    Я согласен с политикой конфиденциальности