Як показує практика, займання кабельних ліній є особливо небезпечними і мають руйнівні наслідки здебільшого через порушення працездатності систем протипожежного захисту під час перегоряння ввідних кабельних ліній, а також через інші причини:

  • значна протяжність кабелів по всій площі будівлі, що сприяє поширенню пожежі
  • використання займистих ізоляційних матеріалів проводки, що запалюються
  • можливість самозаймання кабелів у разі їхнього перегріву під час перевантаження
  • виділення під час горіння високотоксичного диму, що завдає шкоди здоров’ю людей і суттєво ускладнює процес пожежогасіння

Таким чином, кабелі в будівлі виступають засобом, що забезпечує максимально швидке і широке розповсюдження пожежі по всій його площі.

Вогнезахист кабелів може і, більше того, зобов’язаний стати одним з основних елементів системи забезпечення пожежної безпеки в будь-якій будівлі, оскільки без живлення багато систем просто не працюють.

Вогнезахист кабелів проводять стосовно таких кабелів:

  • Силовим кабелям
  • Транзитним кабелям
  • Кабелі пов’язані з пожежною безпекою
  • Ті, що керують системами (оповіщення, кабелі живлення клапанів димо-видалення)

СПОСОБИ ВОГНЕЗАХИСТУ

 

На сьогодні існують різні способи захисту кабельних ліній, серед яких можна виділити:

  • Використання вогнестійких кабельних коробів, які виготовлені з вогнезахисних плит. Завдяки їм кабельні лінії захищені від вогню в разі виникнення пожежі. Цей спосіб вогнезахисту кабельних лотків найбільш надійний.
  • Другий спосіб вогнезахисту кабельних проходок від вогню полягає у використанні спеціальних тонкошарових протипожежних покриттів – вогнестійкої фарби для кабельних ліній, які наносяться після прокладання кабелю. Цей спосіб вогнезахисту кабелів вважається найефективнішим і найекономічнішим.

Що таке вогнезахист кабелів в пожежній безпеці

Вогнезахист кабелів – це покриття ізоляції будь-яких типів проводки спеціальними сумішами, стійкими до спалаху або оплавлення за високої температури. Покриттю піддаються:

 

  • Струмоведучі лінії.
  • Комунікаційні мережі (інтернет, телефон, сигналізація, аудіо-відео).
  • Короби і лотки, в які прокладається кабель для захисту від фізичних ушкоджень.

Сам процес вогнезахисту передбачає кілька методів обробки елементів комунікацій та електромережі. Зокрема, використовуються фарби, лаки, пасти, мастики. Альтернатива перерахованим засобам – встановлення протипожежних муфт або прокладання захищених від вогню трас.

 

Замовити послугу вогнезахисту кабелів у Києві – навіщо це потрібно

Електричні та комунікаційні мережі несуть велику небезпеку для будь-якого об’єкта. Оскільки вони можуть стати джерелом пожежі, або допомогти зі швидким поширенням вогню по всій площі приміщення. Пожежу викликає, найчастіше, коротке замикання в електропроводці. З огляду на температуру провідника, при короткому замиканні, близько 980 градусів за Цельсієм, ізоляція схильна до плавлення. Висока температура плавлення провідника легко підпалює будь-які предмети на основі целюлози або банальний пил.

 

Під час пожежі, кабель може поширювати вогонь усією комунікаційною трасою в приміщенні та за його межами. Особливо в інженерних тунелях, які спеціально створюються для укладання кабелю всередині будівлі. Для усунення вищевказаних проблем виконується пасивний вогнезахист кабелів. Агентство пожежної безпеки KaboGroup може допомогти з виявленням найнебезпечніших ділянок загоряння на об’єкті. Особливо в тих випадках, коли комунікації приховані під підлогою або в стінах.

 

Як виконується вогнезахист кабелів в Україні

Вогнезахист кабелів, здебільшого, забезпечують електрики, які виконують їхнє укладання під час проведення ремонтно-будівельних робіт. Принаймні, фахівці за це беруть гроші і видають сертифікат якості. За фактом, перша ж перевірка представниками з ДСНС покаже неготовність проводки до пожежі. Бажаєте максимально убезпечити себе і свій бізнес – замовте послугу вогнезахисту кабелів у компанії ТОВ КАБО ГРУП.

 

Фахівці агентства пожежної безпеки конструктивно підходять до вирішення подібних завдань. Для виявлення типу захисного матеріалу і способу його нанесення потрібне детальне вивчення всіх комунікацій на об’єкті. Кабель перевіряється на цілісність і очищається від бруду. Захисну протипожежну речовину підбирають індивідуально під умови використання. Наприклад, є хімічні речовини, які під час нагрівання і контакту з водою утворюють соляну кислоту. Такі матеріали не можна використовувати поруч із залізними конструкціями. Фарби, просочення і мастики підбираються під зручність нанесення. Можливі комбіновані рішення, за нестандартних ситуацій.

 

До вогнезахисту кабелів відносять використання вогнестійкої монтажної піни. Проблема у використанні цього будівельного матеріалу в закупорці мереж комунікації або кабель-каналів. Для великих мереж вигідно застосовувати вогнезахисну тканину, подушки і панелі з мінеральної вати. Ціна вогнезахисних засобів досить доступна, а процес укладання не забирає багато часу.

 

Активний і пасивний вогнезахист кабелів – у чому різниця

Активний вогнезахист – це речовини або засоби, що застосовуються для ліквідації вогню до приїзду пожежників. Зокрема, використовується вода і пісок, які охолоджують комунікації та перекривають до них доступ кисню. Активний вогнезахист кабелів – небезпечний захід. Використовується тільки в разі відсутності пасивного захисту. Коли полум’я миттєво поширюється комунікаційними та електричними мережами. Це більше – вимушений захід.

 

Пасивний вогнезахист кабелів – це комплекс заходів, націлений на запобігання займання електропроводки та інших видів комунікаційних мереж під час пожежі. Правильно виконана послуга з пасивного захисту кабелів запобіжить ситуації, коли може знадобитися активний захист. Тому, зважилися на вогнезахист – звертайтеся в агентство з пожежної безпеки KaboGroup.

 

Є ще один спосіб вогнезахисту, про який забувають власники будівель. Йдеться про вогнестійкий кабель, який від самого початку має захисну обробку по ізоляції. Ціна таких кабелів значно вища, ніж звичайних. Тому замовники послуг електромонтажу, з метою економії, вважають за краще оплачувати менші рахунки. Відповідно, замовник послуги з вогнезахисту кабелів може поставити завдання із заміни електропроводки всередині приміщення, замість їх хімічної обробки. Це цілком нормальне побажання – у компанії є електрики, які виконають поставлені завдання будь-якої складності.

 

Кабельні проходки, проходи інженерних комунікацій, протипожежні муфти, подушки – що це

 

Зв’язавшись із менеджером компанії з пожежної безпеки, можна почути багато нових і незрозумілих слів. За які, між іншим, доведеться платити за кошторисом. Щоб бути підготовленим у цьому питанні, пропонуємо швидко ознайомитися з протипожежними рішеннями щодо захисту кабелю в комунікаційних мережах будівель:

 

  • Протипожежна подушка. Це термостійкий ущільнювач, яким обмотують електропроводи в кабель-каналах. Усередині подушки є порошковий наповнювач, який здатний зберігати теплостійкість електропроводки протягом 1-2 годин. Подушки відрізняються за довжиною, шириною і товщиною.
  • Протипожежні муфти. Це конструкції, здатні ізолювати електропроводку, при загорянні, від навколишніх об’єктів. Зокрема, від стін із пластику та гіпсокартону. Муфти бувають звичайними і з наповнювачем, який заповнює внутрішню частину муфти піною під час пожежі.
  • Кабельні проходки. Це допоміжні аксесуари для укладання кабелю в стінах, підлозі, стелі, простінках. Кабель-канал буває відкритим (лоток) і закритим (проходка). Виготовляється із пластику або металу.

На всі види робіт із протипожежної безпеки в обов'язковому порядку надається гарантія від 1 до 10 років

null
Гарантійний термін залежить від використовуваного матеріалу і способу захисту. Після проведення протипожежної обробки клієнту видають акт, у якому вказано групу ефективності та гарантійний термін дії вогнезахисного матеріалу відповідно до даних технічної документації виробника.

    Я согласен с политикой конфиденциальности