Вогнезахист повітропроводів є обов’язковою вимогою під час будівництва та експлуатації різних промислових і цивільних будівель, якою в жодному разі не можна нехтувати.

Правильно нанесений вогнезахисний склад, у разі пожежі зможе значно збільшити час до займання повітропроводів, якраз достатній, щоб встигнути евакуювати людей і врятувати цінні речі. Також вогнезахист повітропроводів перешкодить подальшому поширенню вогню.

 

Повітроводи, що потребують вогнезахисту:

  • Повітроводи димовидалення
  • Повітропровід системи підпору повітря

Підхід у створенні захисту повітропроводів від вогню полягає в підвищенні значення вогнестійкості до необхідного значення. Характеристика за цим показником вказує час (у хвилинах), протягом якого конкретна конструкція здатна протистояти вогню до втрати цілісності або теплоізоляційної здатності.

Позначається поєднанням символів EI і цифр, де:

E – втрата цілісності конструкції внаслідок її прогорання;

I – втрата конструкцією теплоізоляційних властивостей;

наступні цифри вказують час у хвилинах від 30 до 150, досягнення граничного стану.

Методи нанесення вогнезахисту повітропроводів

 

Вогнезахист повітропроводів здійснюється традиційними, механізованими та комбінованими методами за допомогою вогнезахисних матеріалів, спеціальних покриттів і складів.

Вогнезахист повітропроводів традиційними методами здійснюється за допомогою армування, яке значно збільшує навантаження на кріплення повітропроводів. Цей метод не передбачає використання спеціального обладнання, але процес надзвичайно трудомісткий.
Вогнезахист повітропроводів механізованими методами. Економічний і високотехнологічний метод, використання якого передбачає наявність дорогого обладнання.
Вогнезахисна обробка повітропроводів комбінованими методами поєднує в собі плюси попередніх методів. Здійснюється вручну, з використанням комбінованих речовин, які наносять на поверхню повітропроводу, потім на цей матеріал накладають базальтове фольговане полотно. Комбінований метод користується великою популярністю завдяки економічності та якості, що досягається за такого способу обробки.

Що таке вогнезахист повітропроводів

Вогнезахист систем вентиляції та кондиціонування – це перелік заходів, спрямований на створення теплоізоляційних екранів усередині систем повітропроводів, здатних витримувати вплив вогню і підвищених температур. Завдання вогнезахисту – зберігати цілісність конструкційних елементів повітропроводу, не допускаючи руйнування, протягом певного часу. Період стійкості визначає клас пожежної безпеки. Відповідно, вогнезахист повітропроводів має класифікацію за теплоізоляційною здатністю.

 

Особливість вогнезахисту вентиляційних систем у будівлях і спорудах полягає в низці вимог, які треба виконати. Згідно з нормативами пожежної безпеки, роботи з вогнезахисту повинні зберігати (або забезпечувати) перелік другорядних якостей:

 

  • Звукоізоляційні властивості.
  • Стійкість до вібрацій.
  • Зберігати міцність кріплення.
  • Не підвищувати навантаження на несучі конструкції в будівлі.
  • Забезпечувати тривалий термін безремонтного використання (від 10 років і вище).

Навіщо потрібен вогнезахист повітропроводів у Києві, Україні

Особливість повітропроводів (систем вентиляції та кондиціонування) у здатності переміщати великі обсяги повітря з вулиці в приміщення і навпаки. Транспортування повітря виконується природним способом або з використанням технічних засобів. У разі виникнення пожежі на об’єкті повітропровід, який не має вогнезахисту, може стати розповсюджувачем пожежі по всій будівлі. Тому і проводяться заходи щодо захисту конструкційних елементів повітропроводу від спалаху.

 

Як варіант, компоненти повітропроводу, що зазнали вогнезахисту, можуть використовуватися для локалізації вогнища загоряння. Перекривши доступ кисню в приміщення, за допомогою спеціальних систем у вентиляційних шахтах, можна швидко загасити пожежу. Але для цього треба забезпечити вогнезахист усім інженерним мережам, включно із системою вентиляції.

 

Яким повітропроводам потрібен вогнезахист – коли замовляти послугу

Говорячи про необхідність використання протипожежної безпеки для систем вентиляції на будь-яких об’єктах, багато компаній недоговорюють. За фактом, послуга потрібна лише в тих випадках, коли ймовірність виникнення пожежі досить висока. І присутні певні чинники, що сприяють виникненню пожежі. Наприклад, у житлових квартирах і будинках, де використовується електричне або газове опалення, повітропроводам вогнезахист не потрібен. Але в тих самих умовах, у разі використання камінів або печей з відкритим вогнем, без захисту повітропроводу вже не обійтися. Замовити послугу вогнезахисту повітропроводів у Києві вигідно для:

 

  • Складських приміщень зі зберігання паливно-мастильних матеріалів, добрив, зерна.
  • На ливарних і прокатних виробництвах.
  • На підприємствах із проведення зварювальних робіт (включно з плазмовим різанням).
  • У приміщеннях із великими потоками людей (офіси, торгові комплекси, театри, кінозали, спортивні центри).
  • У державних, освітніх і медичних установах.
  • У будь-яких спорудах, які знаходяться під землею (бункери, підвали, гаражі, бомбосховища).

Вимоги, що висуваються до вогнезахисту повітропроводів

Особливість систем вентиляції та кондиціонування у великому потоці вимог, які висуваються різними інстанціями в Україні. ДСНС, газові служби, закон з охорони праці та інші контролюючі органи, які перевіряють підприємців на дотримання техніки безпеки. Тут є один момент – працездатність систем вентиляції та вогнезахист, це абсолютно різні поняття. Уточнити причину перевірки можна завжди, поглянувши на припис перевіряючих.

 

За фактом, вимоги до вогнезахисту повітропроводів стосуються більше виробничих майданчиків, цехів, складських приміщень і ділянок з відкритим джерелом вогню. Мало того, протипожежна безпека закладається в проект на етапі будівництва. А послуга вогнезахисту повітропроводу частіше подовжує стійкість систем вентиляції до пожежі.

 

На ділі все дуже просто. У висотних будівлях, де є необхідність у встановленні систем вентиляції та кондиціонування, використовують ізоляцію та облицювальні плити класу негорючості “Г1”. Для інших повітропроводів використовують важкозаймисті матеріали класу “В1”. Якщо повітропроводи не проходять через покрівлю, стіни або шляхи евакуації – використовуються вогнезахисні матеріали класу “Г1”. Це старе маркування, яке використовується в Україні повсюдно. Є міжнародне маркування “EI”. Воно більш розширене, демонструє вимоги до межі вогнестійкості, вимірюється в годинах.

 

Які матеріали використовують для вогнезахисту повітропроводів

Агентство пожежної безпеки KaboGroup використовує сучасні матеріали для надання захисту від вогню системам вентиляції та кондиціонування на об’єкті. Насамперед застосовують вогнестійкі ізолюючі речовини, що стійкі до вібрацій і демонструють високі показники звукоізоляції. Є загальноприйняті матеріали, популярні в Україні – фосфатні пасти, мастики, азбестові та мінеральні суміші тощо.

Але головне рішення – це фірмовий ізолювальний матеріал для вогнезахисту повітропроводів, розроблений фахівцями компанії ТОВ КАБО ГРУП. Особливість рішення в гранично високій довговічності та ефективності. Матеріали для вогнезахисту систем вентиляції та кондиціонування швидко монтуються, мають високі теплоізоляційні якості, проходять експертну оцінку за всіма вимогами пожежної безпеки. Замовник отримує сертифікати відповідності та довгострокову офіційну гарантію виконавця на всі проведені роботи з пожежної безпеки на об’єкті.

На всі види робіт із протипожежної безпеки в обов'язковому порядку надається гарантія від 1 до 10 років

null
Термін гарантії залежить від використовуваного матеріалу і способу захисту. Після проведення протипожежної обробки клієнту видають акт, у якому вказано групу ефективності та гарантійний термін дії вогнезахисного матеріалу відповідно до даних технічної документації виробника.

    Я согласен с политикой конфиденциальности