Проектування - це перший крок до розробки системи протипожежного захисту

null
Згідно з чинними нормативними документами системи протипожежного захисту поділяються на:
 • автоматична система пожежогасіння;
 • автоматична система пожежної сигналізації;
 • система оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей;
 • система протидимного захисту;
 • диспетчеризація;
 • блискавкозахист;

Керуючись профільними та галузевими нормами (ДБН, ГОСТ, СНиП, ДСТУ-EN…) фахівці КАБО ГРУП дадуть вам консультацію щодо необхідності встановлення тієї чи іншої системи протипожежного захисту.

Етапи виконання проектування системи

1. Інформація про проект

Надсилання інформаційної заявки (назва об’єкта, призначення, площа, архітектурно-будівельні плани приміщень) зручним для вас способом

groupkabo@gmail.com

+38 (097) 622 13 62

+38 (050) 958 50 98

+38 (044) 228 17 98


           

2. Обробка заявки

Спеціаліст визначає тип необхідної системи. Виїзд на об’єкт для ознайомлення з деталями.

3. Технічне завдання (ТЗ)

Керуючись досвідом роботи, нормативними документами та побажаннями замовника, проводиться складання найбільш економічно вигідного ТЗ на встановлення системи протипожежного захисту. Розрахунок класів наслідків.

4. Розробка проекту

Результатом цього етапу є комплект документів, що складається з графічної частини (креслення, схеми…) і текстової (записка, специфікації…), на встановлення системи.

5. Експертиза

Отримання позитивного експертного висновку на проектно-кошторисну документацію від уповноважених державних і приватних органів

Проектування систем пожежної безпеки в Києві, Україні – що це

Це заходи з розроблення та впровадження найкращих видів захисту від пожежі на обраному об’єкті. Проектування – це попередня сукупність дій, що включає в себе:

 

 • Збір інформації.
 • Пошук найбільш підходящих рішень за ефективністю і ціною.
 • Побудова плану з впровадження систем пожежної безпеки та узгодження його із замовником.
 • Підготовка експертного висновку та необхідної нормативної документації.

Проектування систем пожежної безпеки в Україні простіше асоціювати з підготовчими операціями щодо забезпечення об’єкта необхідним рівнем захисту. Де замовник чітко визначає ризики, висуває низку своїх вимог виконавцю і встановлює поріг за фінансовими витратами.

 

Особливість проєктування в обов’язковому його виконанні. На стадії встановлення обладнання, будівництва або якихось змін на обраному об’єкті. Неважливо, на якому етапі захід відбуватиметься. Суть у тому, що без проєктування неможлива реалізація проєкту з надання послуг пожежної безпеки.

 

Буде краще, коли проектування, монтажні роботи та видачу документації виконує одна фізична або юридична особа. У такому разі, єдиний центр фінансової відповідальності відповідатиме за проведені заходи. Відповідно, всі питання, якщо вони з’являться у замовника або контролюючих органів, можна адресувати конкретному виконавцю.

Як замовити проектування системи пожежної безпеки

Не намагайтеся отримати кошторис або перелік цін на послуги в компаніях із пожежної безпеки. Це неможливо зробити без первинної документації. Яку замовник повинен надати виконавцю у вигляді заявки з детальною інформацією по об’єкту, що обслуговується. Вирішили замовити проєктування систем протипожежної безпеки – дотримуйтесь алгоритму дій:

 

 • Надайте інформацію про свій об’єкт. Тип будівлі, призначення, площа, плани приміщень. Секретності в подібного роду інформації немає – із цього приводу не треба турбуватися. Дані потрібні для визначення типу і способу організації системи пожежної безпеки на об’єкті.
 • Узгодьте дату і час з представниками компанії “КАБО ГРУП” для виїзду фахівця на об’єкт. Отримавши попередню інформацію про об’єкт, інженери розробили кілька варіантів рішення. А виїзд фахівця потрібен для зіставлення чернеток проекту з технічними можливостями об’єкта.
 • Затвердіть технічне завдання, яке склали представники компанії KaboGroup, спираючись на потреби замовника і технічні можливості об’єкта. На цьому етапі можна вносити зміни, спираючись на власні уподобання та бюджет.
 • Отримайте результат у вигляді проекту системи пожежної безпеки. Проект – це комплект технічної документації, що складається з креслень, планувань, записок, нормативних документів. Особливість проектування систем протипожежної безпеки в отриманні позитивного експертного висновку для державних органів перевірки.

Є замовники, які плутають послугу проектування зі встановленням систем пожежогасіння або оповіщення під ключ. Це різні послуги, які, в суворій послідовності, допоможуть отримати позитивний результат. І тут важливо знайти виконавця, який гарантовано впорається з переліком поставлених завдань щодо забезпечення об’єкта системами протипожежної безпеки.

Що входить у проектування пожежної безпеки

Чомусь замовники уявляють проектування у вигляді виготовлення планів евакуації людей під час пожежі. Так, створення планів – це один із результатів, представлений у вигляді нормативного документа. Але проєктування протипожежної безпеки – це цілий комплекс заходів. Виглядає він приблизно так:

 • Опрацювання шляхів евакуації громадян у надзвичайних ситуаціях (пожежа, задимлення). На цьому етапі вивчається план-схема приміщень і визначаються запасні виходи. Якщо їх немає, то планувальник готує технічну записку з рекомендаціями щодо зміни планування приміщення.
 • Перевірка систем вентиляції та кондиціонування. Цей захід актуальний для всіх технічних служб. Електрики, будівельники, газівники – фахівці різних професій, під час проєктування, перевіряють рух повітря всередині будівлі та за її межами.
 • Пошук систем громовідводу і захисту від блискавок. Стандартна процедура, як і з системами вентиляції, для низки перевіряючих служб.
 • Проектування систем сигналізації та забезпечення захисту від пожежі або задимлення. Орієнтуючись на потреби замовника, фахівці компанії KaboGroup опрацьовують кілька готових рішень у різних цінових категоріях. Цей етап важливий для замовника під час затвердження технічного завдання на реалізацію системи пожежної безпеки об’єкта. За правильного проєктування зручно вносити конструктивні правки, не особливо впливаючи на ефективність майбутньої системи.

У проектування систем протипожежної безпеки входить пошук швидкого доступу до пожежних водойм або резервуарів, якщо об’єкти розташовані за межами міста. На цьому етапі проєктувальник вивчає матеріал несучих і вільних конструкцій усередині будівлі на предмет загоряння під час пожежі. Перевіряється якість будівельних та оздоблювальних матеріалів після проведення капітального або косметичного ремонту всередині будівлі.

 

Що дає проектування системи пожежної безпеки

Ясна річ, що для будь-якого замовника, який виявляє інтерес до пожежної безпеки на наявному об’єкті, – це наявність пакету дозвільних документів для перевіряючих органів. Або повне проходження перевірки на пожежну безпеку з боку контролюючих державних або приватних структур. Крім шкурного питання, що захищає від штрафів, проектування систем пожежної безпеки дозволяє:

 

 • Визначити факт пожежі або задимлення на об’єкті. Відповідно, сигналізація повідомить мешканців, відвідувачів або співробітників всередині будівлі про надзвичайну ситуацію. Маючи план евакуації, можна швидко покинути об’єкт людям і винести товароматеріальні цінності.
 • Використовуючи автоматичні або ручні засоби пожежогасіння, локалізувати або загасити вогнище загоряння. Це сприяє збереженню цілісності матеріальних цінностей і здоров’я людей, які перебувають усередині будівлі.

Зверніться до КАБО ГРУП

null

І Ви отримаєте консультацію висококласних інженерів-проектувальників, які мають багаторічний досвід роботи, кваліфікаційний сертифікат Мінрегіонбуд України, що дасть Вам змогу швидко, якісно запроектувати і скоротити витрати на встановлення системи протипожежного захисту.