Тканини, що використовуються в громадських місцях – медичних установах, театрах, закладах громадського харчування, поїздах – мають бути стійкими до горіння. Для цього текстиль обробляють спеціальними вогнезахисними складами для тканини з антипірену та антисептика.

 

Обов’язковій обробці підлягають:

  • текстильні вироби, що знаходяться на шляхах евакуації та безпосередньо біля пожежних виходів;
  • декорації та драпірування в театрах, будинках культури, кінотеатрах;
  • килимові покриття, завіси та постільна білизна в поїздах;
  • штори, портьєри та інший декоративний текстиль у закладах громадського харчування та інших місцях, де є джерело відкритого полум’я;

Як працює вогнезахисне просочення для тканини

 

Вогнезахист тканини досягається шляхом поверхневої або об’ємної обробки антипіренами на базі інгібіторів. Речовини для захисту тканини під впливом високих температур уповільнюють хімічні реакції, властиві процесу горіння, знижуючи, таким чином, імовірність поширення полум’я.

Ми пропонуємо купити вогнезахисне просочення для тканини, а також повний комплекс послуг з вогнезахисної обробки відповідно до нормативних документів України. Після огляду об’єкта фахівець визначить спосіб нанесення складу, а також підбере оптимальний засіб. Ми працюємо з сертифікованими антипіренами.

Результатом вогнезахисного просочення є тканина стійка до займання під час потрапляння іскор, що перешкоджає поширенню полум’я, виділяє мінімум диму і токсичних компонентів, “стримує” виділення тепла під час горіння. Однак такого ефекту можна домогтися, лише дотримуючись встановлених правил нанесення речовини.

Після нанесення вогнезахисту тканину піддають спеціальним випробуванням на відповідність

Вогнезахисна обробка тканини – що це

Вогнезахист тканини – це обробка виробів з текстильних матеріалів спеціальними просоченнями, які перешкоджають процесу горіння під час пожежі. Основне завдання – опір займанню в джерелі відкритого вогню або при великому нагріванні. Особливість обробки тканини протипожежними засобами в тому, що процедура має масу переваг у процесі експлуатації:

 

  • Не підтримує процес горіння.
  • Виключає поширення пожежі по всьому периметру приміщення.
  • Може використовуватися для гасіння пожежі (шляхом блокування доступу кисню).

Яка тканина потребує вогнезахисної обробки

З огляду на специфіку використання текстильних елементів всередині будівлі, обробка актуальна для об’єктів з великим скупченням людей. Це заклади культури та освіти, лікарні та держустанови. Музеї, театри, штори в транспортних засобах тощо. Як правило, йдеться не про житлові будинки, квартири або офіси. А отже, актуальні такі текстильні вироби:

 

  • Натуральний текстиль – шерсть або бавовна.
  • Штучний матеріал – віскоза або ацетат.
  • Синтетичні матеріали – поліефір або поліамід.

У кожного виду матеріалу свої фізико-хімічні властивості. І вид вогнезахисту для тканини підбирається завжди індивідуально. Наприклад, горіння бавовни відбувається швидко і безпечно для оточуючих. А ось тканини на основі полімерів розкидають тліючі згустки пластику, поширюючи пожежу приміщенням. Не можна забувати про їдкий дим, який з’являється під час горіння синтетичних матеріалів.

 

Чим обробляють тканини для пожежної безпеки в Києві, Україні

На ринку доступні десятки пропозицій, для хімічного просочення виробів з тканини, у вигляді антипіренів. Це такі речовини, які перешкоджають процесу горіння різними способами. Як правило, антипірени при нагріванні або в джерелі відкритого вогню виділяють газ, що витісняє кисень. Немає повітря – немає вогню. Класичне і гранично просте рішення для більшості ситуацій.

 

Є ще такі речовини, як інгібітори. Під час нагрівання вони створюють хімічні реакції, що знищують кисень. Водночас реакції знижують температуру виробів, чим не тільки перешкоджають поширенню пожежі, а й призводять до її локалізації.

 

У розрізі хімічних сполук, серед антипіренів, добре зарекомендували себе:

  • Речовини на основі діамонію фосфату. При нагріванні, просочення виділяє суміш, яка служить захисною плівкою між тканиною і відкритим джерелом вогню.
  • Тригідрат оксиду алюмінію вирішує відразу кілька завдань – знищує кисень і створює плівку. Чим дуже цінується фахівцями з пожежної безпеки в Україні.
  • Антипірени на основі сурми з вмістом хлору або брому теж чудово справляються зі створенням безкисневого середовища під час пожежі. Але газ, що виділяється, дуже шкідливий для людей, тому такі антипірени використовують тільки в технічних приміщеннях.

Вогнезахист тканини – способи надання послуг

Замовник не завжди до кінця розуміє, як буде виконуватися операція з протипожежного захисту виробів на основі тканинних матеріалів. Фахівці компанії KaboGroup постараються внести ясність у це питання. Є кілька способів вогнезахисту тканин:

 

  • Вогнетривке просочення. Це поверхнева обробка виробів хімічними реактивами, здатними при нагріванні (або в джерелі відкритого полум’я) проявляти вогнезахисні властивості. Просоченню піддають текстильні матеріали, які не потребують прання. Або піддаються рідкісному пранню, в процесі експлуатації. Просочення може виконуватися вручну, шляхом нанесення на тканину хімічного розчину, або із застосуванням пульверизатора.
  • Фарбування. Досить дорогий спосіб за ціною, але не менш ефективний для 100% захисту від пожежі на будь-якому об’єкті. Як правило, фарбування вибирають виробничі підприємства, яким потрібно пройти експертизу за стандартом вогнестійкості . Іноді, цей спосіб використовується для обробки тканин, які піддаються частому чищенню. Наприклад, покриття для підлоги.

Незважаючи на обраний спосіб або тип речовини, що використовується для проведення операції з вогнезахисту тканини, в пріоритеті завжди залишається ефективність. Дуже важливо, щоб матеріал гарантовано виконував такі умови:

 

  • Не створював і не підтримував процесу горіння, під час зіткнення з сірником або сигаретою.
  • Запобігав поширенню полум’я по поверхні виробу.
  • Знижував виділення диму.
  • Зменшував токсичність під час горіння матеріалу.
  • Знижував обсяги тепла, що виділяється під час тління або горіння.

Як замовити вогнезахист тканини в Києві, Україні

Для початку, треба знайти сертифіковану компанію, у якої є всі дозволи на проведення подібних робіт. Тут зручним рішенням стане агентство пожежної безпеки ТОВ КАБО ГРУП. Замовнику надається відразу кілька рішень в плані виконання поставлених ним завдань. Є можливість залишити заявку, вказавши повну інформацію по об’єкту і видам робіт, щоб відразу дізнатися ціну вогнезахисту тканини. Зручно викликати фахівця на об’єкт, щоб отримати кошторис на місці, за фактом.

Компанія пропонує комплексне рішення з проектуванням системи пожежної безпеки. Де фахівці пройдуться по всьому об’єкту і складуть план робіт, відповідно до вимог українського законодавства. Гнучкість у роботі агентства порадує людей, які звикли платити тільки за потрібні послуги. У KaboGroup не прийнято нав’язувати зайві послуги, прикриваючись усними вимогами ДСНС. Усі операції виконуються згідно із законодавством України. Після проведених робіт, замовник отримує повний пакет документів з офіційною гарантією виконавця на всі операції.

 

Не витрачайте свій час на читання законів або вивчення вогнетривких матеріалів. У сфері пожежної безпеки є команда професіоналів, яка зробить свою роботу на відмінно. І закриє всі питання з документацією, що стосується пожежної безпеки на будь-якому об’єкті в Україні. Не вірите – просто зателефонуйте або залиште заявку на нашому сайті в контактній формі.

На всі види робіт із протипожежної безпеки в обов'язковому порядку надається гарантія від 1 до 10 років

null
Гарантійний термін залежить від використовуваного матеріалу і способу захисту. Після проведення протипожежної обробки клієнту видають акт, у якому вказано групу ефективності та гарантійний термін дії вогнезахисного матеріалу відповідно до даних технічної документації виробника.

    Я согласен с политикой конфиденциальности